Najnowsza Honda CBR1000RR-R Fireblade SP – niezrównana moc, nowoczesny styl

dodano: 09.07.2020

Są motocykle, które traktujemy pragmatycznie - mają nas przewieźć z A do punktu B i przy okazji sprawić, że z pewnością nie spóźnimy się do pracy. Są też motocykle, które są nie tylko szybkie, ale za każdym razem, gdy na nie wsiadamy, budzą się w nas te same emocje, co za pierwszym razem. Szczególnie, gdy wybierzemy się na przejażdżkę po lokalnym torze. Takim motocyklem jest właśnie najnowsza Honda CBR1000RR-R Fireblade SP.


Honda CBR1000RR-R Fireblade SP - osiągi

Honda zachwyca rzędowym silnikiem o mocy 217 KM przy masie maszyny zatankowanej pod korek wynoszącej jedynie 201 kilogramów. To wszystko znaleźć możemy w niesamowicie brzmiącym litrze pojemności. Sam silnik chętnie wchodzi na wysokie obroty, osiągając zawrotne 14 500 obr/min i to w tym najwyższym zakresie motocykl odnajduje się najlepiej. Dlatego jego potencjał w pełni wykorzystamy dopiero na torze. Wkręcanie silnika na wysokie obroty dodatkowo ułatwiają tłoki o bardzo krótkim skoku wynoszącym zaledwie 48,5 mm oraz tytanowe korbowody aż o 50% lżejsze niż w poprzedniej generacji modelu. Moment obrotowy również zaskakuje pozytywnie, ponieważ wynosi on aż 113 Nm przy 12 500 obr/min. Nie można nie wspomnieć o półaktywnym zawieszeniu Ohlins, które możemy dostosowywać do swoich torowych potrzeb, regulując jego parametry z poziomu ekranu. Te mogą być zmieniane osobno dla wejścia w zakręt, jazdy po łuku oraz wyjścia z niego. Biegi manualnej skrzyni obsługujemy przy pomocy błyskawicznego quickshiftera. Układ wydechowy został opracowany wraz z firmą Akrapovic - pokonywanie kolejnych zakrętów może uzależnić.


Czy to motocykl dla Ciebie?

Honda CBR1000RR-R Fireblade SP to motocykl z technologią zaczerpniętą z MotoGP. Oferuje czysto sportowe parametry, przez co z całą pewnością nie jest maszyną do spokojnej jazdy po publicznych drogach. Jeśli jednak uwielbiasz wysokie prędkości, bezbłędną zmianę biegów i pracę zawieszenia, a zależy Ci przede wszystkim na najwyższych osiągach i mocy silnika niedostępnej u konkurencji, ten motocykl spełni wszystkie Twoje potrzeby.