Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 2019 – dlaczego warto?

dodano: 21.08.2019

Moda na downsizing w ostatnich latach nie zanika. Choć nieliczni producenci starają się z niego rezygnować, uwzględniając zdanie miłośników dużych jednostek, są i tacy, którzy prześcigają się w udoskonalaniu tego rozwiązania. Celem jest stworzenie silnika o jak najmniejszej pojemności skokowej, który „pomieści” jak najwięcej koni mechanicznych. Doskonałym przykładem są samochody Honda oferujące dużą moc i małe zużycie paliwa. Jak dotąd, wypadają one najlepiej na tle konkurentów.

 

Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 2019

 

Samochody Hondy od lat posiadają rzeszę fanów na całym świecie. Najczęstszym widokiem na drogach są kompakty, a najbardziej znanym z nich jest właśnie Civic, który doczekał się aż 10 generacji! Od tego roku na drogach pojawiła się właśnie najnowsza Honda Civic X Hatchback 5d 1.0 VTEC Turbo o mocy 126 KM. Choć nie jest to samochód sportowy (co mógłby sugerować sam wygląd), brzmienie jego silnika jest wyjątkowo przyjemne – szczególnie biorąc pod uwagę jego gabaryty oraz to, że ma on tylko trzy cylindry. Ogromnym plusem jest spełnianie normy emisji spalin Euro 6 oraz niskie deklarowane przez producenta zużycie paliwa na poziomie 4,4 l/100 km. 

To, na co również warto zwrócić uwagę, to nadwozie. Zostało ono zaprojektowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa, co widać choćby po wzmocnieniu podłogi dodatkowymi belkami. Nowa konstrukcja poprawia widoczność z miejsca kierowcy i podnosi komfort jazdy – zastosowano tu zawieszenie z wykorzystaniem na tylnej osi układu wielowahaczowego. 

 

Czy warto kupić?

 

Nowa Honda Civic to samochód dopracowany. Łączy sportową stylistykę z wnętrzem, które będzie odpowiadać potrzebom rodziny. Dopracowane zawieszenie, skrzynia CVT i turbodoładowany silnik pozwolą czerpać przyjemność z jazdy zarówno na dłuższych dystansach, jak i w mieście. Wszystko to sprawia, że nowy Civic zasługuje na miano samochodu uniwersalnego.