Honda Africa Twin 2020 – co nowego?

dodano: 31.10.2019

Jeszcze w 2019 roku w sprzedaży pojawi się Honda Africa Twin w wersji na 2020 rok. Nowy model został zauważalnie poprawiony względem poprzedników. Jest lżejszy, mocniejszy i wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne.


 

Lżejszy i bardziej terenowy

Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca zmieniona rama Africa Twin 2020, lepiej przystosowana do jazdy w terenie. Przede wszystkim tylna rama pomocnicza nie jest już przymocowana na stałe –można ją odkręcić. Umożliwia to łatwą jej wymianę lub naprawę w przypadku uszkodzeń. Poza tym kanapa jest węższa o 4 cm, a kierownica znajduje się 2,5 cm wyżej. Waga całości została zmniejszona o 5 kg. Funkcję wyświetlacza pełni natomiast dotykowy ekran TFT o przekątnej 6,5 cala. Pokazuje on podczas jazdy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące motocykla, a także umożliwia sterowanie jego funkcjami takimi jak zmiana trybów jazdy.


Mocniejszy silnik

W nowym motocyklu Hondy zastosowano także ulepszony silnik. Zwiększono zarówno jego pojemność (z 998 ccm do 1084 ccm), jak i moc (z 95 KM do 102 KM). W połączeniu z odchudzeniem konstrukcji przełożyło się to na poprawę stosunku mocy do masy o około 10%. Dzięki temu ten odświeżony model Hondy zyskał na dynamice.


Automatyczna skrzynia biegów

Ważną zmianą jest także to, że Africa Twin 2020 będzie sprzedawana w sześciostopniowej wersji manualnej albo z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów DCT. Dotychczas opcja ta była dostępna tylko jako wyposażenie dodatkowe. Skrzynia DCT umożliwia jazdę w trzech trybach: jednym manualnym i dwóch automatycznych. Co więcej, skrzynia w tym modelu wykorzystuje funkcję wykrywania zakrętów. Według producenta ma to przełożyć się na bardziej naturalne zmiany biegów.

Wszystkie te zmiany, zarówno odchudzenie i lepsze przystosowanie do jazdy w terenie, mocniejszy silnik, jak i automatyczna skrzynia biegów sprawiają, że Honda nie ma sobie równych w segmencie Adventure.