Samochód w leasingu – zalety

dodano: 27.12.2019

W dzisiejszych czasach, leasing pojazdów jest bardzo popularną formą sfinansowania nowego lub używanego pojazdu. Sprawdza się zarówno w przypadku samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Korzystają z niego większe i mniejsze przedsiębiorstwa, a także osoby prywatne. Leasing jest znacznie lepszą formą niż kredyt samochodowy, ponieważ można bez problemu wliczyć taki zakup w koszty firmy.


Rodzaje leasingów


Na rynku do dyspozycji są głównie trzy rodzaje leasingu:
• Leasing operacyjny, który działa na podobnej zasadzie jak wynajem długoterminowy. Gdy skończy się okres leasingowania, użytkownik pojazdu zmuszony jest wrócić samochód podmiotowi, który udzielił leasingu.
• Leasing finansowy, który jest najbardziej korzystny dla użytkowników pojazdów, gdyż po okresie leasingu, który wpisany jest w umowie, leasingobiorca staje się właścicielem pojazdu.
• Leasing zwrotny - polega na sprzedaniu samochodu firmie leasingowej. Taka forma zazwyczaj stosowana jest w przypadku firm, które mają trudną sytuacje finansową.


Zalety leasingu samochodu


Właściciel samochodu finansowanego za pomocą leasingu wbrew pozorom zyskuje dużo korzyści z takiej formy finansowania. Do zalet leasingu samochodowego można zaliczyć:
• ulgi podatkowe dla użytkowników samochodów w leasingu, czego nie ma w przypadku zaciągnięcia kredytu zwykłego czy też kredytu samochodowego,
• właściciel takiego pojazdu ma możliwość odpisać podatek VAT w wysokości aż 60%,
• najczęściej wkład własny w leasingu jest niewielki, przez co jednorazowo nie trzeba wykładać dużej kwoty na zakup samochodu,
• łatwiej uzyskać leasing niż kredyt na zakup samochodu, a dodatkowo jest to rozwiązanie tańsze,
• właściciel pojazdu decydując się na finansowanie samochodu za pomocą leasingu, nie musi płacić podatku PCC i akcyzy za samochód.
Podsumowując, leasing samochodowy w dzisiejszych czasach stał się bardzo modny i chętnie brany przez właścicieli firm ze względu lepszych warunków finansowania niż w przypadku kredytów samochodowych. Dużą zaletą jest zwolnienie z podatku PCC i akcyzy oraz możliwość uzyskania zwrotu VAT w wysokości aż 60%.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą leasingową na samochody Honda.