Czujniki parkowania, kamery cofania, czyli systemy wspomagające kierowców w samochodach Honda

dodano: 28.10.2021

Minęły już czasy, w których posiadanie samochodu było pewnego rodzaju luksusem, obecnie może go mieć właściwie każdy, jednak z każdym rokiem przykładamy coraz większą wagę do dodatkowych funkcji, które podnoszą jakość prowadzenia, a jednocześnie zapewniają poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W jaki sposób producenci samochodów marki Honda dbają o użytkowników? Jakie systemy wspomagające posiadają te auta? Na co należy zwracać uwagę, przy wyborze modelu dla siebie?


Poczuj komfort prowadzenia samochodu

Czy prowadzenie auta może być prawdziwą przyjemnością bez względu na warunki atmosferyczne? Samochód Honda to gwarancja najwyższego komfortu za każdym razem. ABS to doskonale znany układ, który zapobiega blokowaniu się kół w trakcie hamowania. Świetnie podnosi poziom bezpieczeństwa, umożliwia omijanie przeszkód, ale również usprawnia zachowanie sterowności bez względu na sytuacje.


ACC to sposób na bezpieczną odległość między pojazdem znajdującym się z przodu. Nie ma więc konieczności przyśpieszania i hamowania w trakcie prowadzenia pojazdu, o ile sam kierowca zdecyduje się na włączenie tej właśnie funkcji.


Bezpieczeństwo to podstawa

W samochodach Honda doskonale wiedzą, jak poziom bezpieczeństwa wpływa na komfort prowadzenia samochodu, dlatego znajduje się w nim szereg udogodnień, które mają zagwarantować, że dotrzemy do celu sprawnie.

 

ADAS to niezwykle zaawansowany system, a właściwie zespół systemów, które nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ograniczając skutki kolizji, ale również dbają o właściwą odległość między pojazdem prowadzonym a tym znajdującym się z przodu.


ACE to specjalnie opracowana struktura, która gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo w przypadku zderzenia czołowego. System ten redukuje samą siłę uderzenia, a następnie rozkłada ją na całą powierzchnię ramy.


CMBS to system, który nie tylko zmniejsza ryzyko czy skutki kolizji, ponieważ informuje o ewentualnym zagrożeniu kierowcę, ale również wspomaga nagłe hamowanie. Doskonale wykrywa wszelkiego rodzaju przeszkody, ale również pilnuje, by kierowca i pasażer mieli zapięte pasy. W przypadku zagrożenia system nie tylko jest w stanie znacznie zredukować prędkość, co wpływa na poczucie bezpieczeństwa, ale przede wszystkim w znacznym stopniu ogranicza skutki takiego zdarzenia.


CVT to automatyczna opcja skrzyni biegów, która zapewnia maksymalną płynność prowadzenia samochodu.


EBD to kolejny system, który podnosi poziom bezpieczeństwa posiadania i prowadzenia samochodu. Współpracuje on z ABS, ale przede wszystkim zwiększa efektywność samego hamowania.


EPS to popularny system polegający na wspomaganiu kierowcy. Dzięki temu można zużyć nie tylko mniejszą ilość paliwa, ale jednocześnie można skuteczniej zadbać o środowisko naturalne, ponieważ zredukowana jest ilość spalin.


HID to kolejny system, który wpływa na poprawę bezpieczeństwa, ponieważ żarówki w samochodach Hondy są wypełnione gazem ksenonowym. Nie tylko znacznie skuteczniej oświetlają drogę, ale przede wszystkim wpływają na komfort prowadzenia samochodu po zmroku.


Oszczędzaj

Czy posiadanie samochodu musi wiązać się z dużymi kosztami? Samochód Honda to nie tylko gwarancja wysokiego komfortu prowadzenia, ale również podwyższona jakość bezpieczeństwa. Najnowocześniejsza technologia, którą posiadają samochody tej marki, gwarantuje nie tylko płynniejszą jazdę, ale również znacznie mniejsze zużycie paliwa. W efekcie można zaoszczędzić nie tylko na kosztach utrzymania, ale również na podwyższonych właściwościach aerodynamicznych.


VCA to specjalistyczna agencja, której zadaniem jest dopilnowanie, aby koncerny motoryzacyjne wprowadzały na rynek tylko pojazdy, które spełniają normę przemysłową. Dzięki temu możliwe jest porównanie konkretnych modeli w sposób w pełni rzetelny. Common Rail to połączenie systemu wraz z silnikiem, które usprawnia proces spalania, ale jednocześnie redukuje zużycie paliwa.


IMA to sposób na takie funkcjonowanie silnika zarówno spalinowego, jak i elektrycznego, które przyczynia się do zmniejszenia ilości spalin, ale jednocześnie ogranicza zużycie paliwa.


LKAS to system, który zapewnia bezpieczeństwo podczas prowadzenia samochodu. Pilnuje, by pojazd znajdował się na jednym pasie ruchu, podczas jazdy na przykład po autostradzie. Pomocna jest tutaj również kamera, która umożliwia właściwe odwrócenie kierownicy, by jednak mimo wszystko auto znajdowało się na konkretnym pasie ruchu.


Wybierz najlepszy model dla siebie!

Wybierając samochód, należy pamiętać nie tylko o tym, jakie ma się doświadczenie w prowadzeniu aut. Przede wszystkim warto wiedzieć, że poczucie bezpieczeństwa i komfortu ma kluczowe znaczenie w trakcie jazdy. Salon Honda będzie w stanie spełnić oczekiwania właściwie każdego klienta. Dlatego warto zdecydować się na rozmowę z doradcą, który nie tylko będzie mógł zaproponować konkretne modele, ale również uzupełni je o wyposażenie, które podniesie komfort i bezpieczeństwo jazdy.