DĄŻENIE DO DOSKONAŁOŚCI

Dwadzieścia lat doświadczenia w projektowaniu napędów hybrydowych zaowocowało inteligentnym układem napędowym, który napędza całkowicie nowy model CR-V.

  • INTELIGENTNY UKŁAD NAPĘDOWY Z KILKOMA TRYBAMI JAZDY

    i-MMD

  • ŚREDNIE ZUŻYCIE PALIWA

    5,5 l/100km

Przewiń

Bezpośrednie połączenie

Honda CR-V Hybrid wybiera optymalny tryb pracy, aby zawsze zapewnić responsywny i wydajny napęd.

Posiada silnik benzynowy pracujący w cyklu Atkinsona o pojemności 2 litrów oraz dwa silniki elektryczne – jeden elektryczny silnik napędowy i jeden generator umożliwiający pracę w trybie benzynowym, elektrycznym lub hybrydowym. CR-V, zamiast konwencjonalnej skrzyni biegów, dysponuje jednym stałym przełożeniem, co daje kierowcy płynny przyrost mocy i pewności siebie – to hybryda, którą można poczuć.

Zdjęcie białej jadącej Hondy CR-V Hybrid SUV - widok z przodu.

Inteligentny system

i-MMD (intelligent Multi-Mode Drive) zawsze zapewnia wyjątkowe osiągi oraz niskie zużycie paliwa.

Technologia i-MMD zapewnia, że samochód zawsze zużywa energię w najbardziej efektywny sposób. Oznacza to, że CR-V Hybrid płynnie przełącza się pomiędzy trzema trybami zasilania: Napęd elektryczny, napęd hybrydowy i silnik. Podczas ruszania i wolnej jazdy w trybie elektrycznym, samochód emituje cichy sygnał ostrzegawczy. W określonych warunkach jazdy możesz ręcznie wydłużyć czas działania napędu elektrycznego, naciskając przycisk trybu EV na desce rozdzielczej. Jeśli potrzebujesz większej dynamiki, tryb sportowy zapewni Ci bardziej ekscytujące doświadczenia podczas jazdy.

Zbliżenie przedstawiające napęd Hondy CR-V Hybrid.
Zbliżenie na otwartą maskę Hondy CR-V Hybrid z silnikiem benzynowym pracującym w cyklu Atkinsona.

Pracujący w cyklu Atkinsona silnik benzynowy o pojemności 2 litrów współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi – jednym napędzającym samochód i jednym generatorem – sterowanymi przez i-MMDD (intelligent Multi-Mode Drive).

Jazda bez wysiłku

Ciesz się jazdą, podczas gdy Honda CR-V wybiera najbardziej dynamiczny i efektywny sposób dotarcia do celu.

Jest to innowacyjny system, który pozwala silnikowi benzynowemu pracować w optymalnym zakresie mocy tak często, jak to możliwe. W połączeniu z trybem ECON daje to niezwykle niskie zużycie paliwa.

Zbliżenie przedstawiające przyciski kontrolne w Hondzie CR-V Hybrid.

Wybór napędu odbywa się za pomocą przycisku na konsoli.

Widok z perspektywy kierowcy na wnętrze suva Hondy CR-V Hybrid.

W niektórych sytuacjach CR-V będzie korzystał z napędu pochodzącego z silnika spalinowego i elektrycznego w celu osiągnięcia najlepszych osiągów, przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia paliwa.

Standard w zakresie bezpie czeń-stwa

Honda SENSING to zaawansowane technologie stworzone w celu ochrony kierowcy i pasażerów.

Widok na jadącą białą Hondę CR-V Hybrid SUV - widok z przodu z boku.

System ograniczający skutki kolizji

W przypadku ryzyka kolizji z pojazdem lub przechodniem system ten powiadamia kierowcę o niebezpieczeństwie oraz redukuje prędkość, aby zminimalizować siłę uderzenia.

LDW — System ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu

Jeśli samochód opuszcza pas ruchu bez włączonego kierunkowskazu, lampka kontrolna zaczyna migać i emitowany jest sygnał dźwiękowy, aby zasygnalizować kierowcy zjeżdżanie.

RDM — System zapobiegania zjeżdżaniu z pasa ruchu

Zamontowana na przedniej szybie kamera wykrywa, czy pojazd zjeżdża z drogi i wykorzystuje elektryczny układ wspomagania kierownicy, aby wykonać delikatne korekty w celu utrzymania pojazdu na pasie ruchu. W niektórych warunkach możliwe jest również włączenie hamulców.

System utrzymywania na pasie ruchu

Pomaga on utrzymać pojazd na środku pasa ruchu i zmniejsza potrzebę wykonywania ruchów kierownicą oraz wysiłek kierowcy; zapewnia mniej stresującą jazdę, zwłaszcza na autostradzie.

TSR — System rozpoznawania znaków drogowych

System rozpoznawania znaków drogowych (TSR) identyfikuje znaki drogowe i pokazuje informacje o nich na wyświetlaczu. Tylko dwa znaki mogą być wyświetlane jednocześnie. Inteligentny ogranicznik prędkości

Inteligentny ogranicznik prędkości

Inteligentnie łączy istniejącą, regulowaną funkcję ogranicznika prędkości z systemem rozpoznawania znaków drogowych, aby automatycznie ustawić ograniczenie prędkości wykryte przez system rozpoznawania znaków drogowych.

Inteligentny tempomat adaptacyjny

Funkcja ta wykrywa, czy pojazd jadący na sąsiednim pasie ruchu zamierza zajechać drogę z przodu i z wyprzedzeniem dostosowuje prędkość. Pomaga również zachować odpowiednią odległość od pojazdu jadącego z przodu, aby wykluczyć konieczność zmiany prędkości przez kierowcę.